życzenia urodzinowe, kartki elektroniczne, wakacje, wycieczki last minute
Dziś jest: 02.03.2024 Użytkownik: niezalogowany  [Zaloguj]. Nie masz jeszcze konta? zarejestruj sięRodzinne zakupy - kiedy najlepiej je robić?

2019-06-25 11:14:16 / Frw
Rodzinne zakupy - kiedy najlepiej je robić?

Każdy, kto wybiera się na zakupy z rodziną szuka najlepszego na to momentu. Dzieci szybko się niecierpliwią, a tłok i hałas nie wpływają kojąco ani na maluchy, ani na rodziców. To wydarzenie nie musi jednak być tak stresujące, jak do tej pory. Odpowiednia godzina i dzień w tygodniu, a także miejsce zakupów mają duże znaczenie, dlatego właściwie wybrane uczynią ten czas przyjemniejszym dla całej rodziny.

Dzień tygodnia - jaki będzie odpowiedni?

Najlepszym czasem na rodzinne zakupy są dni robocze. Wiele osób w tym czasie pracuje, dlatego nie trzeba obawiać się tłoku w sklepach Marywilska 44 ani w innych galeriach handlowych i miejscach, które planujemy odwiedzić w trakcie zakupów. Niestety najczęściej rodzice mają wolne wyłącznie weekendy i ten czas wykorzystują na uzupełnienie zapasów żywności czy zakup ubrań na sezon. To wiąże się również z całkiem dużym tłokiem, dlatego istotna jest również pora dnia.

Godziny, w których najlepiej robić zakupy

Zarówno w dni robocze, jak i w weekendy zakupy warto robić do południa. Latem ma to szczególne znaczenie, ponieważ temperatura jest wtedy znacznie niższa niż około godziny 14:00 czy 15:00. Plusem jest również uniknięcie stania w korkach. Największe tworzą się od godziny 13:00, duże natężenie utrzymuje się do godziny 17:00, choć dopiero koło 19:00 zmniejsza się w sposób znaczący. W tych godzinach również powstaje największy tłok w galeriach handlowych. Wiele osób wracając z pracy po drodze robi zakupy. Dla dzieci, szczególnie bardzo małych, tak duży tłok i hałas mogą stanowić zbyt dużą ilość bodźców, co wprowadzi je w uczucie dyskomfortu i niepokoju.

Galerie handlowe to dobry wybór

Niewątpliwą zaletą galerii handlowych jest ochrona przed warunkami atmosferycznymi, dzięki czemu na zakupy z dziećmi wybrać się można zarówno w słoneczny, jak i deszczowy dzień. Warto też zwrócić uwagę, czy parking jest kryty, czy znajduje się pod gołym niebem. Pierwszy jest o wiele wygodniejszy zarówno ze względu na dzieci, jak i zakupy, które łatwiej dowieźć do samochodu wózkiem.

 Linki partnerskie Regulamin | Mapa serwisu | Kontakt (c) 2007-2023 Twojezyczenia.pl